Dlaczego warto posiadać w domu oczyszczacz powietrza?

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o smogu i jego negatywnym wpływie na zdrowie i jakość życia. Smog jest bardzo niebezpieczny dla naszego organizmu, w sposób bezpośredni przyczynia się, bowiem do powstawania wielu niebezpiecznych chorób. Są to zwłaszcza choroby układu oddechowego, układu sercowo naczyniowego oraz układu nerwowego. Smog negatywnie wpływa również na układ rozrodczy może być przyczyną przedwczesnych porodów oraz zaburzeń rozwoju płodu. Bardzo ważne jest, więc aby w naszym społeczeństwie wzrastała świadomość na temat smogu i tego jak się przed nim chronić.

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce - jak chronić się przed smogiem?

Należy podkreślić, że zanieczyszczenie powietrza w Polsce, zresztą podobnie jak w wielu innych krajach na świecie to dość poważny problem. Każdy z nas powinien zdawać sobie z tego sprawę. Niestety nadal wiele osób w naszym kraju nie czuje się wystarczająco poinformowanych o aktualnej jakości powietrza. Aby chronić się przed smogiem, należy najpierw wiedzieć, kiedy jest on dla nas szczególnie niebezpieczny. Na szczęście mamy taka możliwość, możemy bowiem skorzystać z bezpłatnej aplikacji i map firmy Airly, dzięki którym dowiemy się jak w danym czasie przedstawia się sytuacja związana z zanieczyszczeniem powietrza na terenie, na którym mieszkamy i czy w danym dniu normy zanieczyszczeń zostaną przekroczone. Korzystając z aplikacji i map Airly jesteśmy w stanie świadomie zaplanować swoją aktywność na zewnątrz i np. zrezygnować ze spaceru czy też treningu w czasie, kiedy jakość powietrza jest naprawdę zła. A czy możemy także w jakiś sposób przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym domu? W zamkniętych pomieszczeniach warto stosować tak zwane oczyszczacze powietrza.

Dlaczego warto posiadać w domu oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto mieć w domu urządzenie tego typu?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które doceni każda osoba, dla której ważna jest ochrona zdrowia. Zanieczyszczenie powietrza w Polsce jak wiadomo nie jest jednakowe dla wszystkich miejscowości. Są w naszym kraju miasta, które są szczególnie narażone na występowanie smogu. Dlatego też oczyszczacze powietrza, które pomagają chronić nas także przed smogiem zyskują na coraz to większej popularności. Ale należy podkreślić, że tego typu urządzenie powinien mieć w domu każdy. Dobrej jakości oczyszczacz powietrza poradzi sobie, bowiem także z innymi niż smog szkodliwymi składnikami zanieczyszczonego powietrza np. z: alergenami czy kurzem. Pamiętajmy, że kupując tego typu urządzenie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj filtru. Podczas wyboru filtru dobrze jest zwrócić uwagę na to, na jaką powierzchnie mieszkania będzie stosowany dany oczyszczacz oraz na stopień zanieczyszczeń w okolicy, w której mieszkamy. Do określenia stanu jakości powietrza przyda nam się aplikacja Airly. Aby oczyszczacz powietrza był naprawdę skuteczny w miejscach, w których normy dla pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10 są często przekroczone należy wybrać model wyposażony w filtr HEPA, ponieważ będzie on w stanie zatrzymać cząsteczki nawet o tak małej średnicy.