Wieczór we dwoje – jak zadbać o nastrój?

Właściwie każda pora roku jest idealna na to, by od czasu do czasu zadbać o bliższe relacje z drugą połową. Gdy pogoda za oknem nie sprzyja, najlepszym wyborem będzie romantyczny wieczór w salonie. O co warto zadbać i jakie elementy dekoracyjne wprowadzić, by niewielkim kosztem osiągnąć spektakularny efekt? Oto kilka podpowiedzi.

Świece ozdobne - nastrojowy blask w salonie

W średniowieczu wykorzystywano świece wyłącznie do oświetlania długich zamkowych korytarzy i wysokich komnat. Dziś pełnią one funkcję głównie dekoracyjną, i to właśnie w niej spełniają się najlepiej. Do wspólnej kolacji warto wybrać świece, które mają długi czas palenia i pasują kolorem do aranżacji wnętrza. Idealnym wyborem będą świece Bolsius, dostępne w fantazyjnych kształtach, wielu kolorach, a także o ciekawych zapachach.

Jakie aromaty wykorzystać podczas wieczoru we dwoje? Paczula i jaśmin tworzą uwodzicielską kompozycję, podobnie jak egzotyczne nuty drzewa sandałowego, które wzmagają pożądanie. Podobny efekt zagwarantują świece Bolsius o zapachu słodkiej wanilii. Z kolei lawenda i kwiatowe aromaty róży stymulują zmysły, gwarantując wieczór pełen wyjątkowych doznań.

Muzyka, która nadaje rytm

Łagodne nuty muzyki to jedna z najlepszych dekoracji, jakimi można otulić się w salonie wieczorem. Wystarczy dodać do tego ulubione danie i kilka aromatycznych świec, by zapewnić sobie i najbliższej osobie kilka godzin niezwykłego relaksu. Po jaką muzykę sięgnąć, by wprowadzić się w odpowiedni nastrój? Najprościej odpowiedzieć, że jest to kwestią gustu – każdy ma swoje preferencje, dzięki którym czuje się w wyśmienitym humorze. Delikatne nuty jazzu ukołyszą w zajmujących rozmowach, z kolei bossa-nova pozwoli przenieść się na szerokie plaże i poczuć to, czego można zaznać tylko latem – wolności i swobody.

Przekąski, które wzmagają apetyt

Do pełni szczęścia nie może oczywiście zabraknąć jedzenia. Talerze pełne pysznych przekąsek na pewno zaspokoją głód i będą doskonałym wstępem do długich rozmów. Na stole niech znajdą się lekkie sałatki i pożywne przekąski, które można zjeść zarówno na ciepło, jak i na zimno. Tak zastawiony stół będzie zaproszeniem samym w sobie, ale można mu nadać dodatkowej oprawy, stawiając na nim pływające świece Bolsius. To oryginalna dekoracja, która będzie efektowną ozdobą.

Wieczór we dwoje – jak zadbać o nastrój?

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli praktyczne dodatki

Jeśli wieczór we dwoje będzie skupiał się wokół stołu, warto zadbać o akcesoria, które jeszcze bardziej uprzyjemnią wieczór. Na blacie można postawić niewielki wazon świeżo zerwanych kwiatów, wybrać jednolitą zastawę i sztućce, położyć podkładki i dodać pasujące kolorystycznie serwetki. Takie detale na pewno sprawią, że całość zyska zmysłowego charakteru.

Dobry humor obowiązkowy

Organizacja wieczoru dla dwojga to spory wysiłek, który na pewno zostanie wynagrodzony dobrze spędzonym czasem. Aby tak się stało, należy obowiązkowo zaopatrzyć się w dobre nastroje. Uśmiech, błysk w oku, poruszanie zabawnych tematów i drobne gesty przy stole – dzięki temu wspólnie spędzony czas będzie należeć do wyjątkowo udanych.