Najbardziej popularne pokrycia dachowe stosowane w przypadku dachu dwuspadowego.

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, ważne jest by mieć odpowiednio zaplanowane kolejne etapy. Dach to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów każdego budynku. Wiele osób zastanawia się, czym najlepiej go pokryć? Jest to inwestycja na lata, więc wybór odpowiedniego materiału ma duże znaczenie.

Dach prosty dwuspadowy.

To, na jaki materiał zdecydujemy się do pokrycia dachu zależy między innymi od jego kształtu. Najbardziej tradycyjnym i najczęściej spotykanym w Polsce rodzajem dachu jest dach dwuspadowy. Składa się on z dwóch przeciwległych prostokątnych połaci, które stykają się ze sobą w biegnące równolegle do szerokości domu kalenicy. Dach dwuspadowy to popularne rozwiązanie, ponieważ zalicza się on do oszczędnej w środkach architektury. Do popularnych pokryć dachowych stosowanych w przypadku dachu dwuspadowego należą między innymi: dachówki ceramiczne, a także blachodachówka. Do niedawna popularnym rozwiązaniem były także gonty bitumiczne, obecnie jedna coraz częściej zastępuje się je blachą ceramiczną.

Najbardziej popularne pokrycia dachowe stosowane w przypadku dachu dwuspadowego.

Popularne rodzaje pokryć stosowanych w przypadku dachu dwuspadowego.

                Dachówka ceramiczna to jedno z najtrwalszych pokryć dachowych. Występuje w wielu kształtach i kolorach, dlatego w łatwy sposób można ją dostosować do każdego stylu domu. Dachówka karpiówka czy też dachówka typu mnich to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią klasykę. Najbardziej popularnymi kolorami dachówek ceramicznych są: grafit, brąz oraz kolor ceglasty. Dachy dwuspadowe pokryte dachówką ceramiczną prezentują się naprawdę pięknie. Dachówka ceramiczna to pokrycie szczelne i dobrze wentylowane, jej zaletą jest również to, że bardzo dobrze wycisza.

 

Blachodachówka to materiał chętnie wybierany do krycia dachu ze względu na przystępne ceny. Jest ona również znacznie lżejsza od tradycyjnej dachówki. Na rynku istnieje szeroki wybór profili, powłok i kolorów blachodachówek. Dodatkowo mogą one doskonale imitować inne pokrycia dachowe takie jak np.: gonty czy dachówki. W przypadku dachu dwuspadowego dobrym rozwiązaniem będzie blachodachówka, która sprzedawana jest w postaci arkuszy.