Sposoby na aranżację malej kuchni w bloku.

Wiele osób mieszkających w blokach boryka się z problemem małej i wąskiej kuchni. Jak ją odpowiednio zaaranżować, aby jak najlepiej spełniała ona swoje funkcje? Przede wszystkim urządzenie mało ustawnej kuchni wymaga bardzo dobrego zaplanowania.

W jaki sposób najlepiej urządzić małą kuchnie w bloku?

Aranżując małą kuchnie pamiętajmy o tym, że jasne kolory optycznie powiększaj przestrzeń, dlatego warto zdecydować się na białe lub beżowe szafki. Unikajmy całkowitej zabudowy wszystkich ścian. W wąskich kuchniach najlepiej sprawdzi się jeden rząd szafek bądź zabudowa w kształcie litery L. Przedmioty codziennego użytku warto umieścić na specjalnych listwach wyposażonych w haczyki i kosze. Listwy te należy zamontować na ścianach. Pamiętajmy, aby nasz projekt kuchni został dobrze przemyślany. W małej kuchni warto zrezygnować z wysokiej zabudowy górnej. Wysokie szafki z wbudowanym sprzętem AGD mógłby sprawiać wrażenie, że pomieszczenie jest jeszcze bardziej ciasne niż ma to miejsce w rzeczywistości. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie warto zastosować w nim wyłącznie niskie szafki oraz półki.

Sposoby na aranżację malej kuchni w bloku.

Praktyczne rozwiązania stosowane w małych kuchniach.

W bardzo małych pomieszczeniach lepiej zrezygnować z drzwi i drzwiczek otwieranych skrzydłowo. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem z pewnością okażą się żaluzje, rolety czy też drzwi przesuwne, ponieważ nie powodują one zmniejszenia powierzchni pomieszczeń. Ciekawym, a przy tym i bardzo modnym pomysłem idealnym dla małej kuchni są szafki zamykane przeszklonymi osłonami, podświetlane od wewnątrz. Ratunkiem dla kuchni w bloku może okazać się także szerszy blat kuchenny. Jeżeli zdecydujemy się na poszerzenie płaszczyzny blatu to zyskamy pod nim więcej miejsca na szafki, w których będziemy mogli pochować niezbędne rzeczy. Dzięki temu przestrzeń zostanie o wiele lepiej wykorzystana. W aranżacji malej kuchni warto zastosować także mobilne wyposażenie. Na rynku dostępne są specjalne kuchenne szafki na kółkach, które dodatkowo posiadają blaty do przygotowania żywności.