Dlaczego warto pić zieloną kawę?

Zielona kawa to po prostu surowe, nieprażone ziarna kawy. Zwolennicy podkreślają jej liczne walory. Chociaż stosuje się ją przede wszystkim w kuracji odchudzającej, może również regulować poziom cukru we krwi, poprawiać zdolności poznawcze i pozytywnie wpłynąć na pamięć. Ponadto zielona kawa łagodzi stany zapalne i spowalnia proces starzenia. Sprawdź, dlaczego warto ją pić!

Korzyści zdrowotne

Zielona kawa zawiera kwas chlorogenowy, czyli silny przeciwutleniacz ulegający rozkładowi podczas palenia ziaren. Chociaż badania są ograniczone, istnieją dowody na to, że wspomniany napój stymuluje metabolizm (przemianę kalorii i tlenu w energię). Co ważne, metabolizm nie ogranicza się tylko do układu pokarmowego. Wpływa na to, jak funkcjonują wszystkie komórki organizmu, w tym komórki serca, płuc, nerek, mózgu i wątroby. Zastanawiasz się, w czym przygotować pyszną kawę? Zwróć uwagę na ekspres ciśnieniowy Ariete 1389/13 vintage beżowy. Ma moc 900 W, zbiornik na wodę o pojemności 0,9 l i praktyczną dyszę do pienienia mleka. Zaparzy wyjątkową kawę pod ciśnieniem 15 BAR. Zachwyca opływowym kształtem, włoskim designem i funkcjonalnością. Co ważne, możesz go łatwo utrzymać w czystości. Dzięki temu nawet po dłuższym czasie będzie wyglądał jak nowy.

Dlaczego warto pić zieloną kawę?

Pomaga zrzucić zbędne kilogramy

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na odchudzanie, możesz włączyć do diety zieloną kawę. Surowe ziarna zawierają mniej kofeiny niż prażone. Zwiększają metabolizm, co może pomóc w osiągnięciu docelowej wagi. Wspiera pracę serca, a także pomaga obniżyć poziom cukru i cholesterolu we krwi. Chroni przed skokami insuliny. Zielona kawa pomaga spalić glukozę i zmagazynowany tłuszcz.  

Jeśli kupując sprzęt do domu, zwracasz uwagę na styl i praktyczność, ekspres ciśnieniowy Ariete 1389/16 brązowy z pewnością Ci się spodoba. Pozwala przygotować kawę o wyjątkowym smaku i aromacie. Wyposażony został w dwa zamienne sitka, różniące się pojemnością. Dzięki temu pozwala przygotować zarówno pojedyncze, jak i podwójne espresso. Możesz go używać nie tylko do mielonych ziaren kawy, lecz także podsów E.S.E. Oferuje nowoczesną funkcję Thermocream, która zapewnia doskonałą cremę.

Zielona kawa zwiększa poziom energii

Wspomniany napój wspomaga koncentrację, zwiększa czujność i poprawia nastrój. Dodaje energii na cały dzień.  Kofeina ma znaczący wpływ na zdolności poznawcze i psychomotoryczne, samopoczucie, ciśnienie krwi i wyniki sportowe. Może poprawić czujność, motywację i czas skupienia. 

Wszystkim miłośnikom kawy polecamy ekspres ciśnieniowy Ariete 1389/17 perłowy. Zachwyca klasycznym designem i kompaktowym rozmiarem. Zawiera czytelny i przejrzysty wskaźnik temperatury, rozkładaną aluminiową tackę, dwa zamienne sitka i zbiornik o pojemności 0,9 l.

Dlaczego warto pić zieloną kawę?

Chroni przed chorobami

Ziarna zielonej kawy są pełne przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać wolne rodniki w organizmie. Kwas cholorogenowy zapobiega proliferacji czterech rodzajów komórek rakowych. Dodatkowo zielona kawa spowalnia proces starzenia. Zmniejsza oparzenia słoneczne i szorstkość skóry, jednocześnie wygładzając zmarszczki.