Fotowoltaika dla firm

Systemy solarne są nowoczesnym sposobem na ekologiczny pobór energii poprzez wykorzystanie energii słonecznej. Pozwala to wytwarzać prąd w tańszy sposób niż standardowe elektrownie. Wiele przedsiębiorstw zarówno w Krakowie, jak i innych miastach korzysta z dopasowanej i opłacalnej fotowoltaiki dla firm.

O tym należy pamiętać przed wyborem fotowoltaiki

Przedsiębiorstwo może się znacznie różnić od tradycyjnego gospodarstwa domowego, jeśli chodzi o pobór energii. Często zdarza się tak, że firmy pracują całą dobę, jeśli pracownicy zatrudnieni są w systemie czterozmianowym, co stwarza sytuacje gdzie maszyny i wszelki sprzęt pracują bez przerwy. Nawet w przypadku gdy praca kończy się po południu lub wieczorem, należy sporządzić odpowiedni schemat energetyczny. Pozwoli on określić jaka ilość energii jest zużywana, a także jaka będzie wytwarzana przy pomocy instalacji fotowoltaicznej.

Zalety paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika dla firm

Rozwiązanie, które posiada tak wiele zalet, może budzić nie małe podejrzenia. Jednak są one zupełnie bezpodstawne, bo cała filozofia systemu fotowoltaicznego opiera się na naturalnym źródle energii, wydajnej konwersji na prąd, co skutkuje niższymi rachunkami. Istnieje kilka podstawowych zalet, które posiadają panele fotowoltaiczne, a jest to:

  • Niezależność i oszczędność – produkcja energii własnej pozwala odciąć się od ewentualnych podwyżek za prąd, a także wykorzystywać zmagazynowaną energię w razie potrzeby.

  • Wizerunek – nic nie budzi takiego szacunku w aktualnych czasach jak ekologiczne podejście, zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw.

  • Inwestycja zwrotna – dzięki fotowoltaice rośnie możliwość pokrycia niemal całego zapotrzebowania energetycznego tylko przy jej pomocy. Dodatkowym atutem jest możliwość magazynowanie i odbierania energii.

  • Gospodarowanie powierzchnią – wiele części budynków, takich jak dachy czy nawet posesja w pobliżu fabryki najczęściej pozostają niezagospodarowane. Panele fotowoltaiczne wykorzystują takie właśnie miejsca, zwiększając efektywność całości.

Nowoczesne i postępowe firmy doskonale wiedzą, że odnawialne źródła energii to podstawa, która będzie budować najbliższe lata. Nawet największe marki na świecie obierają drogę ekologicznych rozwiązań, co zwiększa nie tylko ich funkcjonalność, ale także przede wszystkim zaufanie Klientów.

Ustawa OZE a fotowoltaika dla firm

W ostatnim czasie nowelizacja ustaw o OZE stworzyła bardziej komfortowe warunki dla przedsiębiorstw mniejszych i średnich. Zostały one objęte pakietem prosumenckim, który uprawnia do systemu upustów. Dzięki temu wszelkie przedsiębiorstwa mają możliwość magazynowania wyprodukowanych nadwyżek, a następnie odebrania ich w czasie wzmożonego zapotrzebowania.

Fotowoltaika dla firm w Krakowie oraz innych miastach dostała usprawnienia, które pozwalają przeznaczać mniejsze koszty na energię ze źródeł zewnętrznych. Pakiet prosumencki, o którym mowa w dużej mierze ułatwia rozliczanie, a nawet przyspiesza uzyskanie zwrotu za inwestycją, którą była instalacja fotowoltaiczna.