Jak wycenić nieruchomości?

Jak wycenić nieruchomości?

Sprzedaż nieruchomości to nie lada sztuka, o czym z pewnością wiedzą ich posiadacze. Ich zadaniem jest odpowiednie przygotowanie całej nieruchomości, zrobienie zdjęć oraz odpowiedniego opisu lub reklamy. Aby jednak oferta mieszkania budziła zainteresowanie nie może zabraknąć dobrej wyceny.

Podstawy wyceny nieruchomości

Każdy właściciel chciałby aby jego powierzchnia została sprawiedliwie wyceniona, dlatego też bardzo często polega się na usługach rzeczoznawcy.

Rodzaj budownictwa

Zależnie czy nieruchomość należy do budynku z wielkiej płyty, została wybudowana w ostatnich latach, czy też może znajduje się w kamiennicy – od tego zależy średnia cena za metr kwadratowy powierzchni.

Remont i wykończenie

Czasami zdarza się inwestycja w nieruchomość nadającą się do remontu lub końcowego wykończenia. W takim przypadku przyda się określenie ile będą kosztować materiały budowlane oraz robocizna. Da to ostateczną kwotę, na którą składa się cena zakupu nieruchomości oraz koszt jej remontu.

Standard i jakość wykończenia

Standard wykończenia jest ważny, pomimo że istotniejsza jest lokalizacja i typ budownictwa. To od niego zależy ogólne wrażenie, które wywiera na zainteresowanym najemcy. Dużą rolę grają udogodnienia, takie jak balkon, piwnica, taras, garaż, czy nawet winda w budynku.

Dodatkowo wykończenie zależy od mebli znajdujących się w mieszkaniu. Zupełnie inaczej odbiera się starodawne wyposażenie, od schludnego i nowoczesnego.

Lokalizacja

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości w centrum miasta, gdzie wszędzie jest blisko. Jednocześnie rośnie też jego cena, mimo że wyposażenie może mieć gorsze. Pomniejszą kwestią jest konkretna dzielnica i ulica, a także usytuowanie w kontekście naświetlenia mieszkania czy widoku z niego.

Doradztwo ekspertów

Jak wycenić nieruchomości?

Aby nieruchomości udało się sprzedać po jak najlepszej cenie powinno się skorzystać z pomocy eksperta, który odpowiednio wyceni mieszkanie. Nie będzie to kwota ani za niska, ani niebotycznie wysoka, tylko taka, która pozwoli w krótkim czasie sprzedać mieszkanie.