Gdzie zamieszkać w Warszawie?

Każdego roku w Warszawie powstają tysiące nowych mieszkań, z czego większość zostaje sprzedana, zanim jeszcze powstanie. Tak samo duży ruch zauważyć można na rynku wtórnym. Warto zauważyć, że w Warszawie mieszkania doskonale sprzedają się niemal wszędzie. Bez względu na dzielnicę, deweloperzy nie mogą narzekać na popyt, podobnie zresztą jak właściciele mieszkań używanych. Gdzie najlepiej kupować mieszkania w Warszawie?

Popularne dzielnice Warszawy

Wymieniając popularne dzielnice Warszawy zacząć należy od Śródmieścia. Samo centrum stolicy to region, który cieszy się ogromną popularnością. Mieszkania w Warszawie Śródmieściu należą do najdroższych. Nie powinno to dziwić, zważając na prestiż centrum stolicy kraju. W Śródmieściu stale powstają nowe inwestycje, jednak jest ich stosunkowo mało, co wynika z faktu, że w tej części miasta zwyczajnie brakuje wolnej przestrzeni.

Gdzie zamieszkać w Warszawie?

Nabywcy mieszkań chętnie wybierają również lokale znajdujące się w innych centralnych dzielnicach Warszawy. Bardzo popularną dzielnicą jest Wola, należy jednak zaznaczyć, że jest to rozległa dzielnica, której zachodnie krańce znajdują się w dużym oddaleniu od centrum. Jednak wschodnia część Woli to w zasadzie ścisłe centrum miasta. W dzielnicy tej powstaje więcej nowych inwestycji niż w Śródmieściu. Wśród nich znaleźć można wiele ekskluzywnych apartamentowców, ale też bardziej przystępnych cenowo mieszkań o mniejszym metrażu. Wola zachęca dostępem do wszelkiej niezbędnej infrastruktury. Jednocześnie jest to prawdopodobnie najlepiej skomunikowana dzielnica Warszawy. Przejeżdżają tędy liczne tramwaje i autobusy, jak również składy metra.

Mieszkania Warszawa - rosnący popyt na mieszkania w dalszych dzielnicach

Pomimo popularności centralnych dzielnic miasta, wiele osób dochodzi również do wniosku, że lepiej wybrać lokal znajdujący się w pewnym oddaleniu od Śródmieścia. Decydują się na zakup mieszkania w Białołęce czy też Ursynowie. Jednym z głównych argumentów na korzyść mieszkań Warszawa Białoleka czy Ursynów są niższe ceny nieruchomości. Wynikają one z położenia dzielnic, jak również z tego, że na przykład do Białołęki nie dociera metro. Jednak w najbliższych latach planowane jest wydłużenie linii metra, a już dzisiaj wymienione dzielnice są całkiem dobrze skomunikowane z resztą miasta. Łatwe przemieszczanie się gwarantują autobusy i tramwaje.

Warto zauważyć, że mieszkania w wymienionych dzielnicach, jak i w innych obecnie mniej popularnych regionach Warszawy, mogą się okazać doskonałą inwestycją. Rzecz w tym, iż obrzeża Warszawy szybko się rozwijają. Już dzisiaj nie brakuje tam niezbędnej do życia infrastruktury. Ponadto, wiele firm decyduje się otwierać swoje siedziby poza ścisłym centrum. Wydaje się, że za kilka lat dzisiaj mniej popularne dzielnice mogą się stać obiektem zainteresowania wszystkich. Jeżeli tak się stanie, ceny nieruchomości na tych obszarach będą rosły. Duże znaczenie dla wzrostu cen mieszkań w oddalonych od centrum dzielnicach może mieć również doprowadzenie do nich linii metra.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert - mieszkania Warszawa.