Pochłaniacz wilgoci - dlaczego warto mieć go w domu?

Pochłaniacz wilgoci to urządzenie, które warto zakupić do swojego domu. Jest ono szczególnie przydatne zwłaszcza w okresie zimowym. W tego typu sprzęt powinny wyposażyć się osoby, które zaobserwowały w swoim mieszkaniu problemy związane z wilgocią oraz wszyscy ci, którzy chcą się przed nią ustrzec. Warto w tym miejscy podkreślić, że pierwszym objawem wilgoci są zaparowane od środka okna.

Pochłaniacz wilgoci – dlaczego warto zakupić tego typu sprzęt?

Na rynku możemy spotkać dwa podstawowe typy pochłaniaczy wilgoci. Są to pochłaniacze ze specjalnym wkładem w postaci tabletek bądź granulatu oraz pochłaniacze elektryczne. Pochłaniacze wilgoci to urządzenia niezwykle przydatne, a przy tym całkowicie bezpieczne dla zdrowia. To właśnie one mogą uchronić nas przed rozwojem pleśni, bakterii i grzybów. Odpowiedni poziom wilgotności powietrza w domu ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Wilgotność powietrza w pokoju powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 40 a 60 %. Jej poziom możemy kontrolować za pomocą specjalnego miernika. Należy przy tym zaznaczyć, że wiele modeli elektronicznych pochłaniaczy wilgoci posiada w swoim składzie wbudowany automatyczny miernik wilgoci.

Pochłaniacz wilgoci - dlaczego warto mieć go w domu?

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie elektronicznego pochłaniacza wilgoci?

To właśnie elektroniczne pochłaniacze wilgoci są tymi najbardziej skutecznymi. Często posiadają one także różne dodatkowe funkcje. Na jakie ich parametry powinniśmy jednak zwrócić największą uwagę? Bardzo ważny jest przede wszystkim czas działania. Istotna jest również powierzchnia, na jakiej dane urządzenie będzie w stanie pochłaniać wilgoć. Warto także sprawdzić, czy dany sprzęt posiada zabezpieczenie przed przepięciami oraz czy jest wyposażony w odpowiednią ochronkę, która uniemożliwi rozlanie wkładu. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli nasze mieszkanie jest bardzo zawilgocone to w takiej sytuacji zamiast pochłaniacza wilgoci lepiej zdecydować się na osuszacz powietrza. Takie urządzenie jest, co prawda droższe, ale posiada dodatkowo funkcje ogrzewania i filtrowania powietrza, a ponadto jest w stanie skroplić większą ilość wody.