4 zalety mebli kuchennych na wymiar

Meble na wymiar są zwykle droższe niż gotowe zestawy sklepowe. Jeśli jednak dysponujesz nieco większym budżetem, koniecznie zwróć na nie uwagę. Sprawdź, jakie mają zalety.

Maksymalne zagospodarowanie przestrzeni

Lubisz gotować? Marzysz o wygodnej kuchni, dopasowanej do Twoich potrzeb i preferencji? W takim razie zwróć uwagę na meble na zamówienie. Możesz je dobrać nawet do nietypowego wnętrza. Wyśmienicie łączą walory estetyczne i praktyczne. 

Projektant zaproponuje odpowiednie rozwiązania. Uwzględni Twoje upodobania i możliwości fizyczne. Wprowadzi różne udogodnienia. Przygotuje projekt, który zachwyci Cię pięknymi, praktycznymi i ergonomicznymi rozwiązaniami. Maksymalnie zagospodaruje dostępną przestrzeń. Dopasuje meble co do centymetra. To bardzo ważne, jeśli masz kuchnię w kształcie litery L albo U. 

Doświadczony projektant wyeliminuje przerwy między szafkami kuchennymi a ścianami. Odpowiednio ustawi szafki i urządzenia. Projektując meble na zamówienie, weźmie pod uwagę okna, drzwi, niski sufit, narożniki i ewentualne skosy.

Idealne rozwiązanie dla małych kuchni

Meble na zamówienie to również doskonałe rozwiązanie dla małej kuchni. Wybierając odpowiedni kolor i materiał, możesz optycznie powiększyć wnętrze. Pasują wyśmienicie zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego pomieszczenia. Mogą się wyróżniać nieszablonowym, odważnym designem. Wprowadzą też do wnętrza wyjątkową atmosferę. Zapewniają maksymalną wygodę. Dodatkowo charakteryzują się wysoką jakością. Spokojnie będą Ci służyć przez wiele lat.

Pamiętaj, by nadzorować montaż mebli na wymiar. Dzięki temu w każdej chwili możesz zgłosić ewentualne porażki. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujesz pełną swobodę.  Wybierzesz nie tylko kolor i materiał, ale również typ frontów i uchwytów. Możesz też zadecydować, w jaki sposób mają się otwierać szafki kuchenne. 

4 zalety mebli kuchennych na wymiar 

Funkcjonalne szafki i blaty

Wybierając meble na wymiar, możesz dostosować dolne i górne szafki do Twojego wzrostu. Nie musisz już stawać na palcach, by wziąć talerze, czy szklanki. Aranżując kuchnię, zwróć także uwagę na wysokość i szerokość blatu roboczego. W ten sposób ułatwisz sobie przygotowywanie posiłków. Z pewnością docenisz takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli lubisz gotować. 

Zastanów się, czy chcesz mieć wąskie, czy szerokie szafki. Dopasuj też układ półek i szuflad do swoich potrzeb i preferencji. Szafki ścięte pod skosem sprawdzą się doskonale w kuchni na poddaszu. Nowoczesne meble mogą być oświetlone albo podświetlane. Jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie, wybierz szafki z przeszklonymi frontami. 

4 zalety mebli kuchennych na wymiar 

Meble na lata

Warto zainwestować w solidne, trwałe meble kuchenne. Wybierając materiał, sprawdź, czy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, pleśń, wilgoć i wysokie temperatury. Dużą popularnością cieszą się drewniane meble. Są eleganckie i wytrzymałe. Pamiętaj, by odpowiednio je zaimpregnować. Wtedy nie zniszczy ich woda, grzyby, czy inne mikroorganizmy. Kupując meble do kuchni, zwróć uwagę na jakość szafek, frontów, zawiasów i suwnic. W końcu korzystasz z nich wielokrotnie w ciągu dnia.

Artykuł partnera IZIkuchnie kuchnie na wymiar gdańsk