Ponadczasowe obrazy do dekorowania nowoczesnych wnętrz

Przedmioty codziennego użytku z wizerunkiem obrazów znanych twórców są prawdziwą ozdobą we wnętrzu. Producenci najwyższej jakości porcelany zdobią nimi filiżanki do kawy, a nawet całe serwisy obiadowe. Do dekorowania przedmiotów użytkowych chętnie wybiera się dzieła, które namalował Salvador Dali. Obrazy tego twórcy są inspiracją dla projektantów zastawy stołowej, dekoracyjnych tkanin do wnętrz i innych elementów wyposażenia do domu. Innym, często kopiowanym twórcą jest austriacki malarz Gustaw Klimt. Zobaczmy, jak we współczesnych wnętrzach korzysta się z dorobku znanych artystów.

Ikona surrealizmu Salvador Dali

Znany malarz i nietuzinkowy człowiek – Salvador Dali malował obrazy w charakterystycznym stylu, adekwatnym do jego osobowości. Nieprzypadkowo stał się ikoną surrealizmu i do dziś jest doceniany za swoją pracę oraz wpływ na rozwój sztuki. Dali urodził się na początku XX wieku w Figueres w hiszpańskiej prowincji Katalonia. Wielki talent plastyczny przejawiał od dzieciństwa, a już w wieku kilkunastu lat zaczął publicznie wystawiać swoje prace. Artysta studiował w Królewskiej Akademii Sztuki w Madrycie, której – o dziwo nigdy nie ukończył. Dekoratorzy wnętrz chętnie czerpią z twórczości artysty. salvador dali obrazy surrealistyczne, autoportrety z wizerunkiem malarza, fotografie i rzeźby są modnym akcentem we współczesnych wnętrzach, urządzonych w nowoczesnym stylu. Sklep internetowy ObrazyFoto.eu stworzył serię nawiązującą do twórczości artysty. Można zamówić online oryginalne fototapety i inne dekoracje na ścianę, wykonane z niezwykłą starannością.

Ponadczasowe obrazy do dekorowania nowoczesnych wnętrz

Pocałunek Klimta

Dekoratywne malarstwo Gustava Klimta również znajduje miejsce we współczesnych salonach, zdobiąc poduszki, porcelanę i ściany. Obraz Pocałunek to prawdopodobnie najsłynniejsze dzieło Austriaka, choć inne dzieła także są chętnie publikowane na różnego rodzaju bibelotach. Portrety Klimta, ze względu na bogaty styl i przepiękną kolorystykę, świetnie prezentują się w wielkim formacie, pod warunkiem że są dobrze wydrukowane. Jeżeli zdecydujemy się na fototapetę z obrazem Klimta, powinna ona wiernie oddawać wszystkie detale zawarte w obrazie – wtedy będzie można w pełni podziwiać dzieło artysty. Twórczość Klimta jest równie ponadczasowa, jak wspomnianego wcześniej Hiszpana. Gustav Klimt i Salvador Dali – obrazy do salonu, gabinetu, sypialni to modne uzupełnienie wnętrza o stylowe i pełne gracji dekoracje.

Nieśmiertelny Vincent van Gogh

W sklepach internetowych, oferujących obrazy drukowane w wysokiej rozdzielczości, znajdziemy spore port folio znanych artystów, praktycznie z każdego gatunku malarstwa. Klasyczne obrazy Jana Matejki, Rembrandta, Leonardo da Vinci, czy bardziej współcześnie żyjących artystów, jak van Gogh są dostępne w wielu opcjach. Można je zamówić w oryginalnej wersji lub poddane obróbce w programie graficznym. Co najważniejsze, o formacie mogą zadecydować sami klienci, dopasowując wielkość wydruku do rozmiaru ściany. Obrazy są również ciekawym pomysłem na prezent do nowego mieszkania. Stary dobry van Gogh, Klimt czy Salvador Dali to obrazy, które nigdy nie wychodzą z mody.