Usługi dźwigowe cieszą się na Śląsku – i nie tylko – bardzo dużym zainteresowaniem. Są skierowane nie tylko do przedsiębiorców, ale także i osób prywatnych. Dźwig jest niezbędny przy wielu pracach, a jego obsługa wymaga uprawnień i doświadczenia.
Kiedy warto wynająć dźwig na Śląsku?
Dźwigi służą do przenoszenia przedmiotów o sporych gabarytach. Są absolutnie niezastąpione przy realizacji inwestycji budowlanych – wykorzystuje się do montażu i demontażu różnego rodzaju budynków. Ponadto dźwigi są potrzebne m.in. do przenoszenia materiałów na wyższe kondygnacje, mocowania stropów prefabrykowanych czy usuwania szkód będących efektem wichur lub intensywnych opadów etc. Dźwigi są również pomocne przy montażu i demontażu reklam wielkogabarytowych. Biorąc pod uwagę ilość zastosowań, nie ma się co dziwić, że na usługi dźwigowe na Śląsku popyt jest ogromny.
Dlaczego warto wynająć dźwig?
Wymienić można parę ważnych powodów, dla których opłaca się wynajmować dźwigi. Śląsk ma w tym zakresie na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy znajdzie stosownego usługodawcę. Istotne jest to, aby jego propozycja odpowiadała konkretnym wymogom pod względem ceny i zawartości. Dźwig jest drogą maszyną – nie każda firma, o osobach prywatnych nie wspominając, jest w stanie pozwolić sobie na taki nabytek. Utrzymanie takiego sprzętu też dużo kosztuje. Wynajem kalkuluje się o wiele większym stopniu. Poza tym wynajmowany dźwig udostępniany jest razem z operatorem – zdobycie niezbędnych uprawnień i doświadczenia w prowadzeniu tej maszyny jest czasochłonnym procesem. Decydując się na skorzystanie z usługi wynajmu, można mieć zatem gwarancję fachowej realizacji zleconych zadań.
Jak wynająć dźwig na Śląsku?
Planując wynajęcie dźwigu na Śląsku, należy mieć na uwadze przede wszystkim rodzaj oraz długość trwania prac. Niezwykle istotne jest bowiem dopasowanie do tych parametrów stosownej maszyny. Do dyspozycji klientów firm specjalizujących się w wynajmie dźwigów są modele samojezdne, HDS, wieżowe (zwane także żurawiami dźwigowymi) oraz mobilne żurawie wieżowe. Dźwig musi być idealnie dopasowany do danego zadania. Oczywiście nie da się przy tej okazji pominąć aspektu finansowego. Firmy wynajmujące dźwigi z reguły nie mają sztywno ustalonych cenników, ponieważ opłaty są ustalane indywidualnie. Ich wysokość to wypadkowa kilku czynników, m.in. długości najmu, typu prac, rodzaju dźwigu oraz odległości, jaką musi pokonać pojazd, aby dotrzeć na miejsce zlecenia. Najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy ze sprawdzonym i godnym zaufania usługodawcą. Trzeba mieć gwarancję, że sprzęt będzie w bardzo dobrym stanie technicznym. Nie bez znaczenia w omawianym kontekście są marki pojazdów, z których składa się flota usługodawcy. Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z regulaminem wynajmu obowiązującym w wybranej firmie. Pozwoli to uniknąć zbędnych niedomówień, np. w niektórych przypadkach w rachubę wchodzi wynajęcie dźwigu maksymalnie na parę godzin. Na ogół w rachubę nie wchodzi wynajem maszyny bez operatora.